Smaller Default Larger

V tomto školním roce došlo k úplné naplněnosti kapacity školní družiny, a proto byla opět otevřena dvě oddělení.

První oddělení pod vedením vychovatelky Lenky Prčíkové a druhé pod vedením vychovatelky Marie Lungové. Školní družinu navštěvují žáci 1. – 3. ročníku.
Během celého školního roku budou probíhat činnosti vycházející ze ŠVP školní družiny ZŠ a MŠ Milotice. Zaměřujeme se na proměny přírody, poznávání okolí, chování mezi kamarády, upevňujeme hygienická pravidla. Děti mohou sportovat, malovat, kreslit, vyrábět, hrát didaktické hry, stolní hry, jen tak si hrát…vše probíhá nenásilnou formou. Je pouze na dobrovolnosti každého vybrat si to, co ho baví. Zároveň se děti zúčastní celoroční hry.
V 1. oddělení budeme celý rok číst z pohádkových knížek. Naše celoroční hra má název Z POHÁDKY DO POHÁDKY. Cílem této hry je vést děti ke čtení, seznámit je se známými autory a ilustrátory. Děti poznají pohádky lidové a moderní. Seznámí se s pověstmi a bajkami, s pohádkovými příběhy, kde jsou hlavními hrdiny zvířátka nebo děti. Zábavnou formou budou sbírat obrázky pohádkových bytostí a ty vyměňovat za knížečky, kterými budou dláždit cestičku k pohádkové bráně. Na konci bude vítěze čekat pohádkový poklad.
Ve 2. oddělení budou děti putovat ZA TAJEMSTVÍM HRADŮ A ZÁMKŮ. Postupně se vydají po vybraných hradech a zámcích Jihomoravského kraje, seznámí se s jejich polohou, vzhledem a taky jejich pověstmi. Dozví se o rozdílu mezi pohádkou a pověstí. Za splněné úkoly budou získávat korálky, které budou vyměňovat za cihličky a z nich pak stavět jednotlivé hrady a zámky. Vítěze na konci čeká velký poklad.
V rámci školní družiny proběhne i několik větších akcí za účasti rodičů, kdy budeme velmi rádi za hojnou účast. Vždy budeme dopředu písemně informovat.
                                                                                         Prčíková Lenka

DSCN0479

DSCN0477

 

DSCN0481

DSCN0480

DSCN0482