Smaller Default Larger
Helena Zmatlíková byla významnou postavou v oblasti ilustrace a výtvarného umění. Její práce, plná pohádkového kouzla a jemných detailů, si získala srdce čtenářů všech věkových kategorií. Ve čtvrtek 16. listopadu jsme si s žáky připomněli 100. výročí narození této úžasné ilustrátorky (*19. 11. 1923).

Žáci 2. stupně první čtyři hodiny pracovali na úkolech a aktivitách, které pátou vyučovací hodinu představili žákům 1. stupně. Ti se formou rozhovoru moderátora se známou ilustrátorkou seznámili s její životem, s její tvorbou, s typickými prvky jejích ilustrací. Poslechli si a následně si i zazpívali píseň z muzikálu Děti z Bullerbynu a zhlédli scénky, které si pro ně jejich starší kamarádi nacvičili. Zahráli si pexeso a lotto, luštili křížovku s tajenkou a také záhadný jazyk kocoura Modroočka, poznávali ilustrace H. Zmatlíkové a nakonec si vše zopakovali formou kahootu.
Projekt se opravdu vydařil. Žáci 2. stupně si vyzkoušeli, jaké to je „učit“ své mladší kamarády a pro žáky 1. stupně to bylo určitě příjemné rozptýlení na závěr pracovního týdne.

                                                                                                                          Mgr. Radka Pavelková

 

zmatlikova_01
zmatlikova_02
zmatlikova_03
zmatlikova_04
zmatlikova_05
zmatlikova_07
zmatlikova_08
zmatlikova_09
zmatlikova_10
zmatlikova_11
zmatlikova_12
zmatlikova_13
zmatlikova_14
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13