Smaller Default Larger

"Vícejazyčnost je bohatství" je výtvarnou soutěží, vyhlašovanou Spolkem ZAEDNO, která pobízí děti a jejich dospělé mentory k výuce jazyků a lepšímu mezikulturnímu porozumění. Celkem se projektu zúčastnilo 49 škol a organizací, 105 pedagogů a 935 žáků.

V rámci soutěže žáci použili celkem 33 různých jazyků. Za společně vytvořenou knihu ,,Státy EU“ jsme získali v kategorii starší žáci 2. místo. Na slavnostní vyhlášení vítězů jelo do Prahy 22 žáků z osmé a devátých tříd. Před vyhlašováním jsme strávili část dne prohlídkou známých památek Prahy. Žáci viděli Národní muzeum, prošli si Václavské a Staroměstské náměstí, obdivovali orloj, přešli přes Karlův most k Lenonově zdi až k Národnímu divadlu. Po slavnostním předání cen v Evropském domě jsme se přesunuli do obchodního domu a následně na hlavní nádraží. Po celodenních pochůzkách byli všichni hodně unaveni, ale plni zážitků z krásného výletu do hlavního města.

                                                                                                                           Lenka Prčíková

 

vicejaz2.jpg

vicejaz.jpg