Smaller Default Larger

Letošní XII. ročník malířské soutěže ,,Čarovné barvy země“, vyhlášené Jihomoravským krajem, byl inspirován hvězdnou oblohou. Pro 3. kategorii, jíž se žákyně 9. tříd účastnily, bylo vyhlášeno podtéma Souhvězdí Kasiopea.

Musely přemýšlet nad souhvězdími a inspirovat se legendou o etiopské královně, její rodině a své poznatky a dojmy pak vtělit do svého obrazu. Malba barevnými jíly dolepená přírodninami žákyně velmi bavila. Dva týmy vytvořily obrazy s názvem ,,Příběh ve hvězdách“ a ,,Legenda o Kasiopeji“.

Slavnostní vyhlášení vítězných děl této soutěže proběhlo v úterý 13. 6. na Slovanském hradišti v Mikulčicích.
Žákyně M. Výletová, V. Nešverová, L. Loukotová a E. Kotásková s obrazem ,,Legenda o Kasiopeji“ skončily na krásném 3. místě a žákyně E. Charvátová, A. Profotová, A. Soukupová a H. Ebrahemi s ,,Příběhem ve hvězdách“ obsadily příčku nejvyšší, a to 1. místo.
Všem moc gratulujeme.
                                                                                                                                            Lenka Prčíková

 carovnebarvyzeme_02.JPG  carovnebarvyzeme_03.JPG
 carovnebarvyzeme_04.JPG  carovnebarvyzeme_05.JPG