Smaller Default Larger

Naši žáci se každoročně zúčastňují různých humanitních i přírodovědných soutěží. Ani v letošním roce tomu nebylo jinak a v silné konkurenci tří gymnázií a velkých městských škol byli úspěšní v matematických soutěžích.

Již v listopadu se žáci 6. – 8. ročníku zúčastnili v Hodoníně okresního kola Pythagoriády. V této soutěži si vedla výborně žákyně 8. třídy Karla Nováková, která ve své kategorii zvítězila, přičemž v této kategorii byli v okresním kole pouze tři úspěšní řešitelé.
Další soutěž, do níž jsme se jako škola zapojili, byl Matematický klokan. Této soutěže se zúčastnili vybraní žáci 4. – 9. ročníku. V kategorii Klokánek si nejlépe vedla Zuzana Polášková z 5. třídy, v kategorii Benjamín vyhrála Rozárka Šlahůnková ze 7. třídy a vítězem kategorie Kadet byl žák 9. třídy Jan Svoboda.
Poslední matematickou soutěží byla Matematická olympiáda. Také v této soutěži se okresního kola v Hodoníně zúčastnili žáci 6., 7. a 8. třídy. V kategorii Z6 byli v okresním kole pouze 4 úspěšní řešitelé, přičemž naše žákyně Klára Vobrubová se umístila na krásném 3. místě. Také v kategorii Z7 jsme měli dvě úspěšné řešitelky – Nikolu Vaňkovou na 4. místě a Rozárku Šlahůnkovou na 7. místě. V kategorii Z8 reprezentovali naši školu Vojtěch Zmeškal, který obsadil 3. místo, a Karla Nováková, která skončila na 4. místě.
Všem žákům gratulujeme ke krásným výsledkům, děkujeme jim za vzornou reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů v dalších letech.

Mgr. Helena Smejkalová

Mgr. Mária Išková 

  •