Smaller Default Larger

Ve třetí třídě se 29. 3. uskutečnil neobvyklý projekt - Lesní hospodář, kde se žáci učili měřit stromy a rozeznávat nemoci, které stromy postihují. Tento projekt pro nás nachystalo Vzdělávací středisko BUUK a uskutečnilo se v zámecké zahradě ve Veselí nad Moravou.

Žáci se nejprve učili rozpoznávat různé druhy stromů a vyprávěli si o jejich využití. Překvapením bylo, jak asi dlouho takový strom roste, než se z něj vyrobí nábytek. Poté následovalo měření výšky a průměru stromů, při kterém využívali brašnu lesního hospodáře. Další částí bylo rozeznávání nemocí stromů.

Tento projekt umožnil žákům nejen učit se o lesním hospodářství a vztahu k přírodě, ale také rozvíjet praktické dovednosti, jako je měření a pozorování.
Žáci byli nadšeni z toho, že mohli pracovat v přírodě a učit se o významu ochrany lesů a stromů. Projekt také pomohl vytvořit silnější vazbu mezi žáky a přírodou a ukázal, jak důležité je učit se o ochraně našeho prostředí již v raném věku.

                                                                                                                    Mgr. Lucie Stávková

lesni_hospod_01
lesni_hospod_09
lesni_hospod_08
lesni_hospod_07
lesni_hospod_06
lesni_hospod_05
lesni_hospod_04
lesni_hospod_03
lesni_hospod_10
lesni_hospod_02
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10