Smaller Default Larger

V pátek 3. března se žáci 4. třídy a 9. tříd zúčastnili přednášky o první pomoci. Vyslechli si zajímavé povídání o tom, jak postupovat, pokud se ocitnou v situaci, kdy je třeba zraněnému poskytnout první pomoc. Nejdříve záchranáři žákům představili důležitou mobilní aplikaci „Záchranka“. 

Poté se podrobněji věnovali obvazování ran, tepennému krvácení, resuscitaci a práci s defibrilátorem. Žáci si prakticky vyzkoušeli, jak si v takových situacích poradit a jak postupovat. Naučili se, jak zastavit tepenné krvácení, jak ovázat zraněnou horní končetinu a jak správně uvázat trojcípý šátek, do kterého by měli ruku zraněného následně zavěsit. Na modelech zkoušeli resuscitovat malé dítě, dospívajícího i dospělého člověka a zjistili, že delší resuscitace je velmi fyzicky náročná. Viděli defibrilátor v akci a nakonec si v roli zraněného a záchranáře vyzkoušeli modelové situace, kdy bylo potřeba ošetřit popáleninu, tržnou ránu a zabodnutý hřebík. Nutno podotknout, že zranění vypadala velmi věrohodně.

Doufáme, že takových setkání bude více, protože co je víc než umět zachránit lidský život!
                                                                                                                  Mgr. Radka Pavelková

 

prvnipomoc01
prvnipomoc02
prvnipomoc03
prvnipomoc04
prvnipomoc05
prvnipomoc06
prvnipomoc07
prvnipomoc08
prvnipomoc09
prvnipomoc10
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10