Smaller Default Larger

Ve středu 22.2. se 5. a 6. třída zúčastnila výukového programu ve Hvězdárně a planetáriu Brno. Vybrali jsme si program „Planety: Cesta Sluneční soustavou“, a upevnili jsme tak aktuálně probírané učivo o vesmíru. Samotný program se odehrával v sále, kde byl promítán průřez naší Sluneční soustavou.

Žáci se naučili orientovat na obloze a dozvěděli se, co všechno už lidstvo v uplynulém půlstoletí ve vesmíru prozkoumalo a kolik možných objevů nás v rámci Sluneční soustavy ještě může čekat. Program byl velice poutavý a žákům se líbil. V samotné budově a kolem budovy je umístěno mnoho interaktivních vzdělávacích prvků, které jsme si také měli možnost projít.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Mgr. Tomáš Procházka

 1677070044591.jpg  1677070044599.jpg
 1677070044607.jpg  1677070044646.jpg