Týdenní maraton v knihovně odstartovali naši druháci, na které čekalo v rámci celorepublikového projektu „Knížka pro prvňáčka“ slavnostní pasování na čtenáře. I přes náročné překonání první třídy, kdy děti byly často doma, se všichni naučili pěkně číst. Za odměnu každý obdržel knihu, která byla napsaná speciálně pro prvňáčky. Ta letošní je od autorky Michaely Fišarové s názvem První školní výlet.

Poprvé vstoupily do hodonínské knihovny naši malí prvňáčci. Seznámili se s informacemi, podle čeho si najít knížku, jak jsou tituly rozdělené a kde na ně čekají příběhy pro začínající čtenáře. Zkoušely uhodnout pohádky podle úryvku textů nebo podle obrázků. A měly možnost si vybrat knížku, kterou jim přečtou rodiče před spaním nebo si přečtou samy. Máme mezi sebou totiž i výborné čtenáře.

Na třeťáky čekaly v hodonínské knihovně strašidla. Podle popisu měli poznat čerty, polednici, klekánici, jezynky a jeskyňky, víly, rusalky, skřítky, trpaslíky, vodníka a další stašidla, která tu žijí mezi námi a ani o nich nevíme. Potom si každý vybral knížku s nějakým strašidlem, přečetl z ní kousek a odnesl si ji na přečtení domů. A ještě jeden úkol, který mají splnit, rozhlížet se, jestli se náhodou kolem nich nějaké to strašidlo nepohybuje, třeba víla Bordelína.

Žáci čtvrté a páté třídy se v knihovně seznámili s tvorbou současné české spisovatelky Kláry Smolíkové, která se věnuje zábavné i naučné literatuře pro děti a mládež. S touto spisovatelkou jsme se osobně setkali v místní knihovně v Miloticích před dvěma lety. Děti pracovaly ve skupinách a aktivně se podílely na dokončení příběhů z autorčiných knih.

knihovna 5.3
IMG_20210915_082742