Ve čtvrtek 24. 10. 2019 naše škola přivítala žáky pátých tříd z okolních škol, letos nejen z Vacenovic, ale i z Vlkoše.

Všechny děti postupně zhlédly videoprezentaci o naší škole a dále vnitřní a vnější prostory školy – včetně zahrady, školního hřiště, jídelny. Průvodci se spolu s p. uč. Trtíkovou na chvíli stali i naši páťáci, které tato role nesmírně bavila. Pak se všech asi 60 dětí přesunulo do tělocvičny, kde si pro ně naši sedmáci přichystali zábavný program s Harrym Potterem. Děti byly rozděleny do deseti skupin po dvou z každé školy – celkem tedy 6 v jedné skupině, aby se při plnění úkolů seznámily. Toto seznamování a též plnění úkolů na celkem deseti stanovištích děti po celou dobu nesmírně bavilo. Jak při vědomostních úkolech (postavy, předměty, díly Harryho Pottera, puzzle Anglie, poznávání bylin a koření), tak i zdatnostních (famfrpál, přetahování se lanem, bradavický slalom), si navzájem pomáhaly a získávaly puzzle do pasu Harryho Pottera. Po jeho odevzdání s vyobrazením HP každý z nich dostal sladkou odměnu přímo od Brumbála – p. uč. Procházky. I díky našim sedmákům, kteří se na svá stanoviště nejen velmi dobře připravili (čarodějnické oblečení, předměty, vědomosti), ale snažili se děti i navzájem seznamovat, si všichni toto dopoledne velmi užili.
                                                                                                                                                    Mgr. Pavla Vrbová

harrypotter01