Školní pozemky mají obrovský potenciál pro vybudování přírodní učebny.
Proto se i naše škola dala tímto směrem. Pestrá školní zahrada je prostor nejen pro relaxaci dětí MŠ a žáků naší školy, ale i prostor pro učení - názorné a zajímavé. Propojujeme tak učební látku s praktickými činnostmi „tam venku“.

Velmi důležití jsou zapálení učitelé, kteří ví, jak nejlépe jednotlivé prvky v zahradě propojit s učební látkou.
Troufnu si říct, že se nám povedlo z dříve málo využívané školní zahrady vytvořit opravdu učebnu v přírodě. Díky dotacím, které jsme na vybudování zahrady získali, se můžeme pochlubit velmi zajímavými prvky, jako jsou třeba vrbový tunel, vrbové iglú, hmatová stezka či vyvýšené záhony. Spousta dřevěných prvků slouží pro venkovní hry a pobyt dětí z mateřské školy.
V zahradě můžeme pozorovat vodní živočichy, kteří žijí v jezírkách simulujících Písečný rybník. Kuňkání žab a barevné vážky lákají k jezírkům i vodní ptáky.
Stejně jako kamenná zídka vybízí k pěstování sukulentů, tak i kousek zatravněné plochy nám připomíná přírodní rezervaci Horky. (Škoda jen, že se tu nedaří hlaváčkům.)
Také společenství hmyzu zde má své místo, ať už jsou to „hmyzí hotely“, nebo názorné ukázky ze života včel.
Pythagorova věta, osázená květinami objasní její význam prakticky, stejně jako i modely objemů pomůžou žákům si lépe představit metr krychlový.
Ve výčtu prvků pro výuku bych mohla pokračovat, ale to nejdůležitější pro výuku je krásný dřevěný altán, který dovede žáky uchránit před horkými paprsky slunce či podzimním mrholením.
Díky naší školní zahradě máme opravdu jen krůček ze školy do přírody…….
                                                                                                                                Mgr. Ludmila Jakubová

skolni_zahrada01