Na závěr uplynulého týdne přichystali žáci deváté třídy pro naše prvňáčky sportovní den v tělocvičně. Děti si tak mohly vyzkoušet svoje sportovní dovednosti v deseti rozmanitých disciplínách, za jejichž splnění byly odměněny zaslouženým razítkem.

Mezi  nejatraktivnější disciplíny patřilo přehoupnutí pomyslného vodního příkopu na laně, podlézání pavoučí sítě nebo opičí dráha zakončená hodem obručí.

Dětem se dařilo také ve střelbě na plechovky, hravě si poradily s přenášením pingpongového míčku a předvedly deváťákům svou obratnost na žebřinách.

Největší překážkou byl pochod na dřevěných lyžích. U této disciplíny si děti uvědomily, že spolupráce v týmu a domluva je důležitá pro zdárné zvládnutí obtížného úkolu.

Ve dvojici se pak utkaly ve střelbě na bránu „ florbalkou“.

Všichni si na závěr odnesli sladkou odměnu.

Mgr. Doris Bažíková

19b.jpg