Smaller Default Larger

Letos se naše 8. třídy opět zapojily do jazykovo-výtvarné soutěže Vícejazyčnost je bohatství, kterou pořádá Dům národnostních menšin v Praze .

Soutěž je určena dětem, které pocházejí z vícejazyčných rodin, národnostních menšin, mají zahraniční kořeny nebo se učí a komunikují vedle češtiny také v dalším jazyce. Je založena na čtení či předčítání literárních děl a vytváření kreseb na námět přečteného díla. Letošního ročníku se zúčastnilo kolem 500 dětí ze 35 škol a dalších organizací z celé České republiky.

My jsme si letos připravili knihu od Marka Twaina Dobrodružství Toma Sawyera, kterou jsme četli v angličtině. I když byla kniha napsána v 2. polovině 19. století, objevují se v knížce situace, postavy a příběhy, které jsou pro nás zajímavé i v našem 21. století. Kniha vypráví příhody Toma Sawyera a jeho kamaráda Huckleberryho Finna, kteří podnikají nejrůznější dobrodružství v údolí řeky Mississippi. Vzhledem k tomu, že téma letošní soutěže bylo „Poznáváme se – u stolu to jde snadno“, naše třída se zamyslela nejen nad tím, jak se jí ve Spojených státech amerických, ale i v Asii, Austrálii, Evropě, Antarktidě a Africe.
Našimi obrázky jsme hlavně chtěli vyjádřit, že lidé si mohou porozumět třeba u dobrého jídla, ale hlavně si ke stolu musí spolu sednout a začít dialog. V pátek 7 vybraných žáků navštívilo Prahu, kde si převzali cenu za 2. místo a volné vstupenky pro celou třídu do kina Svět v Hodoníně.

                                                                                                  Mgr. Alena Borúfková, Lenka Prčíková

 

 Vícej1.jpg