Smaller Default Larger

Naše škola se zapojila do 2. ročníku soutěže Přeměna odpadů na zdroje. Soutěž vyhlásilo Ministerstvo průmyslu a obchodu. Cílem soutěže je hledat nové cesty k šetrnému nakládání se zdroji a jejich opětovnému využívání.

Do soutěže se zapojilo celkem 61 škol z celé ČR. Naši žáci 8. třídy vyrobili z kartonu praktický odkládací stolek Ovečka, který slouží na ukládání drobných kancelářských předmětů ve třídě.

Na slavnostním vyhlášení výsledků soutěže dne 15. června 2018 ve Valdštejnském paláci Senátu Parlamentu České republiky převzali od ministra průmyslu a obchodu cenu za 3. místo – pokaz na 15000 Kč na zábavně – vzdělávací akce a 1000 kreditů na odměny v oblasti třídění odpadů na stránkách Tonda Obal. Mohli si také prohlédnout krásné prostory Valdštejnského paláce.

Soutěž je pro nás inspirací k dalším způsobům využívání odpadů a určitě se zapojíme i příští rok.

 

                                                                                                                         Mgr. Irena Šnajdrová

 

 

premenaodpadu.png