Září a říjen vyčarovaly několik krásných dnů, a tak učitelé zpestřili svým žákům výuku tím, že se společně vydali na školní zahradu a vyučování proběhlo přímo tam.

Děti 1. stupně si zde zazpívaly a zahrály na Orffovy nástroje, procvičovaly slova nadřazená, podřazená a souřadná, popisovaly školní zahradu, sledovaly, jak podzim kouzlí s barvami a mění přírodu, využívaly své smysly k poznávání nerostů a hornin. Pozadu nezůstali ani žáci 2. stupně, kteří zde například měřili záhony, obvod kmenů, chodníky a poté počítali rozmanité úlohy s naměřenými hodnotami, hledali rostliny a stromy podle rodových a druhových názvů a poté určovali druhy a vzory podstatných a přídavných jmen, v Česko-německém slovníku hledali německé názvy různých druhů ovoce, zeleniny a dalších objektů nacházející se na školní zahradě, nebo pracovali s mapou, kompasem a procvičovali si orientaci v terénu, malovali vinnou révu či si v angličtině vyzkoušeli roli nevidomých a průvodců. Tyto hodiny si žáci užili, pochvalovali si změnu prostředí a již se těší na další. Na ty si ale budou muset počkat až do jara. :-)

Výuka na zahradě (1)
Výuka na zahradě (2)