Letošní rok náš pěvecký sbor strávil mimo jiné nacvičováním muzikálu Broučci na písničky legendární skupiny Beatles. Tato anglická rocková skupina měla čtyři členy.

A určitě znáte jejich nezapomenutelné písně jako Yesterday, Let it Be, Hej Jude nebo Love me Do, které v muzikálu zpíváme. Hráli jsme příběhy svatojánských broučků podle české pohádky Jana Karafiáta z roku 1876. V současnosti tato kniha patří k nejvydávanějším českým publikacím pro děti a mládež (jen česky vyšlo kolem 100 vydání). Až během zkoušení jsme zjistili, že ač některé písně zní jednoduše, až tak jednoduché nejsou. Ale klobouk dolů, šikovné milotické děti si s tím skvěle poradily.

Alena Borúfková

M12