Základní škola

Po dlouhé době se také 2. stupeň vydal za kulturou. V květnu jsme navštívili Městské divadlo Zlín a představení Saturnin. Předlohou byla kniha Saturnin Zdeňka Jirotky, která před časem zvítězila v anketě Kniha mého srdce a patří k nejoblíbenějším humoristickým románům. Představení nás zavedlo do období první republiky za postavami sluhy Saturnina, jeho pána Jiřího, tetou Kateřinou nebo jejím synem Miloušem. Snad si i po nějaké době děti vzpomenou na humornou scénu s koblihami, do které byly mimo jiné samotným Saturninem zapojeny, v níž se postava doktora Vlacha zamýšlí nad skupinami lidí a jejich přístupem k životu.😊

DIVADLO (4)
DIVADLO1
DIVADLO (5)
DIVADLO (2)
DIVADLO (3)

Hromadné zveřejnění rozhodnutí.jpg

Rozhodnutí o přijetí k povinné školní docházce bude vydáno zákonnému zástupci v papírové podobě na vyžádání.

V pátek 29. dubna k nám na návštěvu přijeli se svojí třídní učitelkou žáci 5. třídy ze ZŠ Vacenovice.

Na 22. duben připadá celosvětová událost zaměřená na propagaci a podporu ochrany životního prostředí – Den Země. Také v naší škole každoročně probíhá stejnojmenný projekt, kdy se žáci aktivně zapojují do aktivit, popř. navštěvují místa, která mají s ochranou přírody co do činění.

Naši nejmenší zavítali v rámci Dne Země na hodonínský sběrný dvůr. Měli možnost vidět zblízka provoz sběrného dvora nejen zvenčí, ale i uvnitř prostor, které nejsou běžně přístupné. Seznámili se nebezpečným odpadem, byli v blízkosti linky pro třídění plastů, v budově s odloženými počítači, monitory a jinými vyřazenými elektrospotřebiči.