Základní škola

Poslední školní den je jistě jeden z nejočekávanějších dnů v roce, i když se mísí s menšími stopami smutku a nostalgie.

Úspěch žáka ZŠ a MŠ Milotice, Bořka Bartolšice z deváté třídy, který v soutěži Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR obsadil 4. místo v kraji a postoupil do celostátního finále.

Okrskové kolo v malé kopané III. kategorie pořádané v naší škole ověnčili kluci ze sedmé třídy vítězstvím a postupem do okresního finále.

Poslední květnový víkend se v Brně konalo Mistrovství České republiky v karate Goju-ryu.

Naše škola se zapojila do 2. ročníku soutěže Přeměna odpadů na zdroje. Soutěž vyhlásilo Ministerstvo průmyslu a obchodu. Cílem soutěže je hledat nové cesty k šetrnému nakládání se zdroji a jejich opětovnému využívání.

Závěrem května 2018 se sedm žákyň a dva žáci naší školy zúčastnili týdenního projektu ve slovenském městě Bánovce n. Bebravou. V rámci akce s názvem „TU ŽIJEM “ nacvičovali žáci spolu se zpěváky z Maďarska, Polska a Slovenska osm písní zmíněných zemí.