Smaller Default Larger

Školní družina

Počasí nám letos opravdu přeje. Stále chodíme ven, na školní hřiště i zahradu. Ke tvoření využíváme podzimní plody a listy, malujeme podzimní témata. Děti si už také zvykly na režim družiny. Dodržují pravidla chování, která jsme si nastavili, a také se všichni zapojili do celoroční hry.

 sd_rijen (3).jpg

sd_rijen (2).jpg

sd_rijen (1).jpg

 

Žáci 1. třídy na své první vycházce v rámci školní družiny poznávali všechny dopravní značky, které cestou do obce viděli. Zopakovali si správné přecházení vozovky po přechodu.

Je teplo a počasí nás láká ven. Proto většinu času trávíme na hřišti nebo školní zahradě. Tam máme k dispozici nové herní prvky, které hojně využíváme. Děti hrají fotbal, míčové hry, pohybové hry, vaří na nové dřevěné kuchyňce. Na zahradě pozorují život drobných živočichů a hmyzu.

Ta nás vítá každý den u dveří družiny. Je z papíru a děti si ji samy vyrobily. 

Tento měsíc se nesl v duchu Vánoc. Na Mikuláše jsme si zasoutěžili alespoň ve třídě, četli jsme si o narození Ježíška a povídali si o vánočních zvycích. Vyráběli a kreslili jsme andílky, ozdoby, kapry, stromečky a vše co souvisí s Vánoci.

I když byl pro nás tento měsíc kratší a bylo nás o něco méně, povídali jsme si o svatém Martinovi, který přijíždí na bílém koni.

Podzimní ovoce jsme nejenom otiskovali, ale si o nich i povídali. Naučili jsme se tančit mazurku za zpěvu písně ,,Měla babka čtyři jabka“.

Měsíc únor byl časem pro lesní zvířata. Učili jsme se poznávat zvířátka žijící v lese, povídali jsme si o jejich životě, rozeznávali jsme stopy.

Letos si děti daly velmi záležet na svých kostýmech. Objevily se i méně známé masky jako např. bílá paní, gepard, upír, vězeň a spousta dalších.

Po prvotním seznámení se, se svými spolužáky ve školní družině, jsme se hned pustili do práce. Pomáhaly nám přitom 2 studentky pedagogické školy, které si u nás dělaly svoji praxi.
Představili jsme si celoroční hru ,,Expedice Afrika“ a její pravidla.