Ta nás vítá každý den u dveří družiny. Je z papíru a děti si ji samy vyrobily.

Tento měsíc se nesl v duchu Vánoc. Na Mikuláše jsme si zasoutěžili alespoň ve třídě, četli jsme si o narození Ježíška a povídali si o vánočních zvycích. Vyráběli a kreslili jsme andílky, ozdoby, kapry, stromečky a vše co souvisí s Vánoci.

I když byl pro nás tento měsíc kratší a bylo nás o něco méně, povídali jsme si o svatém Martinovi, který přijíždí na bílém koni.

Podzimní ovoce jsme nejenom otiskovali, ale si o nich i povídali. Naučili jsme se tančit mazurku za zpěvu písně ,,Měla babka čtyři jabka“.

Po prvotním seznámení se, se svými spolužáky ve školní družině, jsme se hned pustili do práce. Pomáhaly nám přitom 2 studentky pedagogické školy, které si u nás dělaly svoji praxi.
Představili jsme si celoroční hru ,,Expedice Afrika“ a její pravidla.

Měsíc únor byl časem pro lesní zvířata. Učili jsme se poznávat zvířátka žijící v lese, povídali jsme si o jejich životě, rozeznávali jsme stopy.

Letos si děti daly velmi záležet na svých kostýmech. Objevily se i méně známé masky jako např. bílá paní, gepard, upír, vězeň a spousta dalších.

I na děti ve školní družině si vzpomněl ,,Ježíšek“ a přinesl jim dárečky. Ještě před nadílkou si pro nás děti z 2. oddělení přichystaly krátké pásmo básniček a písniček s vánoční tématikou.

Spíše by se dalo říct, že čertovsko, protože andílků bylo velmi málo, ale to vůbec nebránilo tomu, aby se uskutečnilo zábavné odpoledne pro děti ve školní družině.

Měsíc leden byl časem ptáčků v zimě.