Smaller Default Larger

Sluníčka v květnu  oslavila svátek maminek a přichystala si pro ně vystoupení, které se konalo 8.5 na KD v Miloticích. Představili jsme se s operkou Budulínek. Protože se nám v květnu příroda krásně probudila, zaměřili jsme se na hmyz, který můžeme v přírodě vidět. Děti měly možnost si prohlédnout hmyz ve speciálních pozorovacích nádobách.

Posledním vzdělávacím tématem v tomto měsíci pro nás byla „Cesta kolem světa“. Pomocí obrázkového materiálu, glóbusu a dalších pomůcek jsme cestovali po celém světě. Ve spojitosti s Itálií jsme si upekli vlastní pizzu. Zjistili jsme, z čeho se pizza vyrábí a že to není úplně jednoduchá činnost. Děti práce ohromně bavila a taky si dobře pochutnaly na vlastním výtvoru.

I u Koťátek se začátek května nesl v duchu příprav na oslavu Dne matek. O maminkách jsme si povídali, připravovali pro ně srdíčka a navlékali korálky. Delší dobu jsme také nacvičovali pásmo, které jsme předvedli 8.5. na kulturním domě. V tomto měsíci jsme si s dětmi hráli s vodou a dělali s ní různé pokusy. Například obarvovali sedmikrásky, zkoumali, co plave a neplave, foukali bubliny a zapouštěli barvy se solí. Zajímavé bylo pro děti téma „Hmyz“. Různé druhy hmyzu jsme pojmenovávali, pozorovali ho na zahradě, poznávali rozdíl mezi včelou a vosou. Dne 13.5. proběhlo každoroční fotografování tříd.

A také Motýlci si v květnu  nacvičili básničky a písničky na vystoupení ke Dni matek. Povídali si o zvířátkách na dvoře. Zkoumali jsme co, můžeme najít na zahradě za drobné živočichy a prohlédli si hmyzí domečky. Zacvičili jsme si s padákem a naučili se básničky. Ve třídě zpíváme, kreslíme, vyrobili jsme svůj domeček. Představili jsme členy své rodiny a popsali svůj dům. Zjistili jsme, že i ve školce jsme jedna velká „školková rodina“ kde si vzájemně pomáháme. Pracujeme s plastelínou, hrajeme na hudební nástroje. Zahráli jsme si pohádku „O třech prasátkách“. Na hřišti stavíme hrady z písku a vaříme v kuchyňce. Jezdíme na odrážedlech a hrajeme si míči, kreslíme křídami na chodník.

slunicka (23)
slunicka (22)
slunicka (21)
slunicka (20)
slunicka (19)
slunicka (18)
slunicka (17)
slunicka (16)
slunicka (15)
slunicka (14)
slunicka (13)
slunicka (12)
slunicka (11)
slunicka (10)
slunicka (9)
slunicka (8)
slunicka (7)
slunicka (6)
slunicka (5)
slunicka (4)
slunicka (3)
slunicka (2)
slunicka (1)
motylci (6)
motylci (5)
motylci (4)
motylci (3)
motylci (2)
motylci (1)
kotatka (10)
kotatka (9)
kotatka (8)
kotatka (7)
kotatka (6)
kotatka (5)
kotatka (4)
kotatka (3)
kotatka (2)
kotatka (1)
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39