Sluníčka v květnu  oslavila svátek maminek a přichystala si pro ně vystoupení, které se konalo 8.5 na KD v Miloticích. Představili jsme se s operkou Budulínek. Protože se nám v květnu příroda krásně probudila, zaměřili jsme se na hmyz, který můžeme v přírodě vidět. Děti měly možnost si prohlédnout hmyz ve speciálních pozorovacích nádobách.

Posledním vzdělávacím tématem v tomto měsíci pro nás byla „Cesta kolem světa“. Pomocí obrázkového materiálu, glóbusu a dalších pomůcek jsme cestovali po celém světě. Ve spojitosti s Itálií jsme si upekli vlastní pizzu. Zjistili jsme, z čeho se pizza vyrábí a že to není úplně jednoduchá činnost. Děti práce ohromně bavila a taky si dobře pochutnaly na vlastním výtvoru.

I u Koťátek se začátek května nesl v duchu příprav na oslavu Dne matek. O maminkách jsme si povídali, připravovali pro ně srdíčka a navlékali korálky. Delší dobu jsme také nacvičovali pásmo, které jsme předvedli 8.5. na kulturním domě. V tomto měsíci jsme si s dětmi hráli s vodou a dělali s ní různé pokusy. Například obarvovali sedmikrásky, zkoumali, co plave a neplave, foukali bubliny a zapouštěli barvy se solí. Zajímavé bylo pro děti téma „Hmyz“. Různé druhy hmyzu jsme pojmenovávali, pozorovali ho na zahradě, poznávali rozdíl mezi včelou a vosou. Dne 13.5. proběhlo každoroční fotografování tříd.

A také Motýlci si v květnu  nacvičili básničky a písničky na vystoupení ke Dni matek. Povídali si o zvířátkách na dvoře. Zkoumali jsme co, můžeme najít na zahradě za drobné živočichy a prohlédli si hmyzí domečky. Zacvičili jsme si s padákem a naučili se básničky. Ve třídě zpíváme, kreslíme, vyrobili jsme svůj domeček. Představili jsme členy své rodiny a popsali svůj dům. Zjistili jsme, že i ve školce jsme jedna velká „školková rodina“ kde si vzájemně pomáháme. Pracujeme s plastelínou, hrajeme na hudební nástroje. Zahráli jsme si pohádku „O třech prasátkách“. Na hřišti stavíme hrady z písku a vaříme v kuchyňce. Jezdíme na odrážedlech a hrajeme si míči, kreslíme křídami na chodník.

slunicka (23)
kotatka (3)
kotatka (2)
kotatka (1)