V dubnu se děti ze Sluníček mohly těšit na spoustu akcí a zajímavých témat, o kterých jsme si v MŠ následně povídali. Navštívili jsme vinařství Krist, kde děti viděly, jak se víno uskladňuje, lahvuje a následně může jít do prodeje. Jako svačinku jsme ve vinařství dostali koláček a šťávu z hroznů, která nám moc chutnala a za kterou moc děkujeme. Následně jsme navštívili firmu Eurookna Pražák, kde jsme také měli možnost nahlédnout do výroby. Ani tady jsme neodcházeli s prázdnou a dostali jsme dřevěné kostky poskládané z různých druhů dřeva.

Kostičky se nám moc líbí a také za ně moc děkujeme. Další týden nás čekaly Velikonoce. Naučili jsme se velikonoční písničky, básničky a vyzkoušeli si na nečisto pondělní obchůzku s pomlázkou. Další akcí byl Den země, kdy jsme svátek oslavili i my a šli uklízet odpadky do okolí školy. Jako poslední dubnový svátek jsme si přiblížili pálení čarodějnic a udělali si čarodějný den. Také nás navštívily tetiny Matylda a Klotylda, které si pro nás připravily představení s názvem Tetiny ve světě. Příprava na Velikonoce nám v Koťátkách zabrala téměř polovinu měsíce. Povídali jsme si o velikonočních symbolech, rozdělovali slova na slabiky, přiřazovali části velikonočních obrázků k sobě. Děti prováděly nácvik grafomotoriky na velkou kraslici, vyráběly velikonoční zajíce, beránky a kuřátka. Také jsme procvičovali matematickou pregramotnost, zaseli velikonoční osení a barvili vajíčka mramorovými barvami. Také jsme oslavili DEN ZEMĚ. Vysbírali jsme odpadky na cestě k rybníku a učili se třídit odpad. 6.4. jsme absolvovali program Malé technické univerzity na téma Malý zpracovatel odpadů. Děti třídily, svážely a recyklovaly odpad. Sledovaly také výrobu ručního papíru. Poslední dubnový týden jsme se zaměřili na hospodářská zvířata. Třídili jsme obrázky zvířátek a jejich rodičů, pojmenovávali jsme je a ukazovali jsme si, jaký z nich máme užitek. Dne 29.4. za námi přijelo divadlo Tetiny ve světě, které bylo poučné i zábavné.

Duben byl pro Motýlky ve znamení Velikonoc a jarní přírody. Připomenuli jsme si tradici šlahačky a Den Země. Vypravili jsme se uklidit okolí školy a našli jsme gumáky, ešus a krabičku od cigaret, asi nějaký traktorista neví, že odpadky patří do popelnice!

slunicka19
motylci9
motylci10
motylci11