Smaller Default Larger

V dubnu se děti ze Sluníček mohly těšit na spoustu akcí a zajímavých témat, o kterých jsme si v MŠ následně povídali. Navštívili jsme vinařství Krist, kde děti viděly, jak se víno uskladňuje, lahvuje a následně může jít do prodeje. Jako svačinku jsme ve vinařství dostali koláček a šťávu z hroznů, která nám moc chutnala a za kterou moc děkujeme. Následně jsme navštívili firmu Eurookna Pražák, kde jsme také měli možnost nahlédnout do výroby. Ani tady jsme neodcházeli s prázdnou a dostali jsme dřevěné kostky poskládané z různých druhů dřeva.

Kostičky se nám moc líbí a také za ně moc děkujeme. Další týden nás čekaly Velikonoce. Naučili jsme se velikonoční písničky, básničky a vyzkoušeli si na nečisto pondělní obchůzku s pomlázkou. Další akcí byl Den země, kdy jsme svátek oslavili i my a šli uklízet odpadky do okolí školy. Jako poslední dubnový svátek jsme si přiblížili pálení čarodějnic a udělali si čarodějný den. Také nás navštívily tetiny Matylda a Klotylda, které si pro nás připravily představení s názvem Tetiny ve světě. Příprava na Velikonoce nám v Koťátkách zabrala téměř polovinu měsíce. Povídali jsme si o velikonočních symbolech, rozdělovali slova na slabiky, přiřazovali části velikonočních obrázků k sobě. Děti prováděly nácvik grafomotoriky na velkou kraslici, vyráběly velikonoční zajíce, beránky a kuřátka. Také jsme procvičovali matematickou pregramotnost, zaseli velikonoční osení a barvili vajíčka mramorovými barvami. Také jsme oslavili DEN ZEMĚ. Vysbírali jsme odpadky na cestě k rybníku a učili se třídit odpad. 6.4. jsme absolvovali program Malé technické univerzity na téma Malý zpracovatel odpadů. Děti třídily, svážely a recyklovaly odpad. Sledovaly také výrobu ručního papíru. Poslední dubnový týden jsme se zaměřili na hospodářská zvířata. Třídili jsme obrázky zvířátek a jejich rodičů, pojmenovávali jsme je a ukazovali jsme si, jaký z nich máme užitek. Dne 29.4. za námi přijelo divadlo Tetiny ve světě, které bylo poučné i zábavné.

Duben byl pro Motýlky ve znamení Velikonoc a jarní přírody. Připomenuli jsme si tradici šlahačky a Den Země. Vypravili jsme se uklidit okolí školy a našli jsme gumáky, ešus a krabičku od cigaret, asi nějaký traktorista neví, že odpadky patří do popelnice!

 

slunicka19
slunicka18
slunicka17
slunicka16
slunicka15
slunicka14
slunicka13
slunicka12
slunicka11
slunicka10
slunicka9
slunicka8
slunicka7
slunicka6
slunicka5
slunicka4
slunicka3
slunicka2
slunicka1
kotatka5
kotatka11
motylci1
motylci2
motylci3
motylci4
motylci6
motylci7
motylci8
motylci9
motylci10
motylci11
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31