Smaller Default Larger

Sluníčka, Koťátka a Motýlci v únoru.

Sluníčka se v únoru zaměřila na zimní období. Hráli jsme si na zvířátka v zimě, rozebrali roční období, seznámili se s Arktickými zeměmi a následně se těšili na karneval. U sluníček jsme se zaměřili na úchop tužky, rozpoznávání první hlásky ve slově a roztleskání slova na slabiky. Také jsme se zaměřili na operaci s čísly do 6 a zrakovou diferenciaci. Vše v souladu s RVP PV. Během února pokračovala naše pravidelná plavecká výuka v Hodoníně, kde každé dítě udělalo od začátku pokrok, ať se zdokonalilo ve svých plaveckých schopnostech, či překonalo strach z vody. Pokračuje také projekt „Školky v pohybu“, který děti hodně baví a s trenéry si užijí spoustu zábavy a zdokonalují své pohybové dovednosti. V únoru jsme také navštívili Kino Panorama v Kyjově, kde nám hráli dětský seriál Pat a Mat – kutilské trampoty. Dětem se představení moc líbilo a těší se na další výlet do kyjovského Kina. Na děti čekalo ještě jedno poprázdninové překvapení ve formě nového veselého koberce, na kterém si moc rády hrají a využívají jeho vzor k různým spontánním hrám.
Přestože je letošní zima nadprůměrně teplá a sněhové přikrývky jsme se zatím nedočkali, povídali jsme si s dětmi ve třídě Koťátek jaké oblečení je vhodné při velké mrazu, na lyžování nebo pro hry ve sněhu, připomněli zimní sporty a jiné zimní radovánky. Krátký měsíc, ve kterém byla docházka dětí ovlivněna vysokou nemocností, jsme si zpestřili návštěvou kyjovského kina Panorama příběhy oblíbených animovaných postaviček Pata a Mata
a v závěru února jsme si užili maškarní karneval s bohatým programem a tombolou. Rodičům děkujeme za sponzorské dary. 
Motýlci se ještě stále těší na bílou zimu. Povídáme si o tom, jak to vypadá, když sněží a můžeme třeba stavět sněhuláky. Povídali jsme si o tom, co zvířátka dělají v zimě a jak jim můžeme pomoct. Vše bylo doplněno praktickými činnostmi – pohybovými, hudebními, výtvarnými a také sypeme ptáčkům do krmítek na zahradě.

motylci (10)
motylci (11)
motylci (12)
slunicka (1)
slunicka (2)
slunicka (3)
slunicka (4)
slunicka (5)
slunicka (6)
slunicka (7)
slunicka (8)
slunicka (9)
slunicka (11)
slunicka (12)
slunicka (13)
slunicka (15)
kotatka (1)
kotatka (2)
kotatka (3)
kotatka (4)
kotatka (5)
kotatka (6)
kotatka (7)
motylci (1)
motylci (2)
motylci (3)
motylci (5)
motylci (6)
motylci (7)
motylci (8)
motylci (9)
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31