Sluníčka, Koťátka a Motýlci v červnu.

SLUNÍČKA
Hned na začátku června jsme s dětmi absolvovali výlet do Hodonína. Nejdříve jsme navštívili zoologickou zahradu a pak jsme se vydali na pirátskou plavbu lodí po řece Moravě.
O dva dny později jsme na místním hřišti shlédli ukázku hasičské techniky. Dne 13. 6. jsme si v galerii místního penzionu prohlédli výtvarné práce dětí ze ZŠ, nakrmili ovečky a prasátka pana Krista a ještě si pochutnali na zmrzlině v zámku Milotice.
V červnu jsme se věnovali převážně letním tématům jako je cestování, dopravní prostředky, pohádky a letní radovánky. Akce školního roku byly zakončeny slavnostním pasováním předškoláků na školáky a následným programem. Děti si mohly zaskotačit na skákacím hradě, nechat si namalovat obrázek na obličej nebo si s rodiči opéct špekáček.

KOŤÁTKA
Poslední měsíc tohoto školního roku jsme zahájili výletem do ZOO Hodonín a poté ještě Pirátskou plavbou na řece Moravě. Následně jsme si v MŠ povídali o zvířatech, která žijí jen v ZOO nebo v exotic- kých zemích. Potom jsme se seznámili s různými druhy dopravy ( podle místa pohybu) a také o bezpečnosti na komunikacích a základními dopravními značkami. Děti si vše procvičily při didaktických hrách, grafomotorickém cvičení a výtvarných činnostech. Na závěr jsme zařadili druhy letních sportů a činností, které přísluší létu a prázdninám.
MOTÝLCI
Celý měsíc se nesl v duchu léta a nadcházejících prázdnin. Zahájili jsme výletem, který se vydařil i díky maminkám, které jely s námi. Během června jsme se věnovali tématům podle celoročního plánu, povídali jsme si hlavně o zvířatech a dopravních prostředcích a naučili jsme se nové písničky. Na konci měsíce jsme vyhodnotili naši účast v projektu ČOS a dostali jsme medaile a diplomy.

Děkujeme za hezký školní rok a přejeme všem pěkné prázdniny.

Koťátka01
Koťátka02