V listopadu si děti v mateřské školce hrály na zahradě i na hřišti, těšily se na hodové slavnosti a  také měly akce spojené s příchodem Mikuláše.

Sluníčka – listopad
Stejně jako každý rok se děti v Miloticích začátkem listopadu nejvíce těší na hodové slavnosti a příjezd kolotočů. V MŠ jsme poslouchali a zpívali slovácké písničky a vyzkoušeli dramatizaci hodového průvodu. Čekali jsme také , jestli přijede sv. Martin na bílém koni. Vzhledem k pěknému podzimnímu počasí jsme hojně využívali pobytu na zahradě MŠ, sledovali změny v přírodě a všímali si krásných podzimních barev. 8.11. jsme v Kyjově navštívili výstavu milotického rodáka pana Neduchala a 14.11. jsme v MŠ shlédli představení „Mikulášské zpívánky“. Koncem měsíce jsme se už pilně připravovali na příchod sv. Mikuláše tvořením Mikulášů, čertů a andělů a také nacvičovali na Mikulášskou besídku na kulturním domě.

Koťátka v listopadu
Díky nezvykle teplému počasí jsme měli možnost trávit hodně času na zahradě, na hřišti i na vycházkách do okolí školy, kde jsme si povídali o stromech, barvách listí, aktuálním počasí a inspirovali jsme se přírodou při výtvarném tvoření.
Ve druhé polovině listopadu jsme již začali s nácvikem na Mikulášskou besídku, učili jsme se nové písničky a básničky, vyráběli postavičky Mikuláše, čerta a anděla a i naši třídu jsme si vyzdobili na blížící se advent. Vánočně nás naladil také výlet do muzea v Kyjově na výstavu loutek pana Neduchala a koncert, který jsme měli možnost si poslechnout přímo u nás v mateřské škole.

Motýlci v listopadu
Motýlci se v listopadu zaměřili na své tělo, povídali jsme si a předváděli jsme, co naše tělo dokáže a k čemu slouží určité jeho části. Velkým zážitkem byly hody a kolotoče, zazpívali jsme si písničku Na svatého Martina a Tluču, tluču. Vzhledem k tématu jsme nezapomínali pojmenovávat jídla, která nám paní kuchařky připravují a důležitost vitamínů v ovoci pro naše zdraví. Na konci měsíce jsme již očekávali příchod Mikuláše a jeho družiny, zpívali jsme písničky k tomuto tématu a snažili jsme se připravit program na vystoupení na Mikulášskou nadílku.

Sluníčka (2)
Motýlci (8)
Motýlci (9)
Sluníčka (1)