Dne 1. června oslavila Sluníčka Den dětí procházkou do zámku, kde jsme navštívili zámeckou konírnu a dostali výbornou zmrzlinu.

V tomto měsíci jsme se věnovali tématům „ Z pohádky do pohádky“ a „Dopravní prostředky“. Povídali jsme si o oblíbených pohádkách i pohádkových postavách, dramatizovali, tvořili záložky do knihy. Do tohoto tématu jsme se snažili zapojit i rodiče a to domácím úkolem, aby dětem během týdne přečetli aspoň 1 pohádku. Dne 14. 6. jsme se s dětmi vydali na výlet do Břeclavi. Na děti tu čekal program PEVNOST BOYARD, který se jim velmi líbil. Děti prožily spoustu dobrodružství. Poslední dny školního roku jsme si s dětmi povídali o cestování, prázdninách a létu. Hráli jsme nejoblíbenější hry a 22. 6. jsme se zúčastnili prohlídky zámku v dobových kostýmech. Na závěr měsíce proběhlo pasování na školáky a slavnostní zakončení školního roku na hřišti s fantastickou Bubble show.

I pro Koťátka začal po oslavě Dne dětí  poslední měsíc před prázdninami. Červen byl mimořádně teplý, a proto jsme si povídali o létě – co si oblékáme, co zraje na zahrádkách. Připravili jsme pro děti týden plný barviček na procvičení barevných představ. V tomto týdnu, ve čtvrtek 14.6. jsme jeli na výlet na Hájenku v Břeclavi-Poštorné. Děti byly nadšené a moc si užívaly lanovou dráhu. Potom jsme v MŠ procvičili i ostatní barvy, naučili se o nich píseň a PH. Poslední týden jsme se zúčastnili pasování předškoláků s táborákem a bublinkovou show a teď už se těšíme na prázdniny.

Motýlci měli horké červnové dny vyplněné podtématy integrovaného bloku Co nám pomáhá. Zabývali jsme se užitečností hmyzu, dopravními prostředky a těšili jsme se na prázdniny.  Byli jsme na výletě v lanovém centru a za splnění úkolů sportovní zdatnosti v projektu Cvičíme se zvířátky jsme od České obce sokolské dostali medaile a diplomy.  Tak jako každý měsíc jsme si nezapomněli hrát, cvičit, zpívat a malovat.

Koťátka (1)
Koťátka (2)