Třída Sluníčka
Začátkem února, hned po jarních prázdninách, v době konání OLYMPIJSKÝCH HER jsme se s dětmi věnovali tématu „Zimní sportování“. Připomněli jsme si různé druhy sportů, třídili obrázky a hráli si na lyžaře, bruslaře i sáňkaře. Další týden už se nesl v duchu přípravy na KARNEVAL.

Děti se něco dozvěděly o historii karnevalů, vyrobily si masky a šašky. Krásné karnevalové odpoledne prožily i s rodiči 22. února v tělocvičně ZŠ a MŠ Milotice. Poslední únorový týden jsme se věnovali nejznámějším ptáčkům, které můžeme u nás vidět v zimě.

Třída Koťátka
Po jarních prázdninách, které byly v naší obci zakončeny Fašaňkem a obchůzkou dětí z Trnavečku v maskách po obci jsme se tématu Fašaňku/Masopustu i karnevalu věnovali také v naší třídě. Děti vyprávěly, kdo se obchůzky zúčastnil nebo průvod masek aspoň viděl, které masky jsou v tomto průvodu většinou k vidění… Shodly se, že jedním z hlavních převleků je medvěd a tak jsme se o medvědovi naučili novou písničku, každý si vyrobil svého medvěda z papírových tácků a několikrát jsme si hráli oblíbenou hru „Chodí medvěd“. Povídali jsme si i o Popeleční středě a svátku sv. Valentýna, které letos vyšli na stejný den. Děti si pak zkoušely dělat na papír srdce tupováním gumou z tužek, a kdo chtěl, vyrobil si i valentýnské přání pro rodiče. V týdnu, kdy celá naše třída (i školka) žila karnevalem, jsme se věnovali také různým profesím a řemeslům – děti přiřazovaly k obrázkům lidí v oděvu typickém pro nějakou profesi to, co potřebují k výkonu svého povolání; kdo věděl, kde pracuje nebo co dělá někdo z rodičů, vyprávěl i o nich a zkoušeli jsme některá řemesla předvádět pantomimou.
V měsíci únoru jsme v naší třídě přivítali také nového kamaráda Pavlíka, kterého děti seznámily s naší třídou, ukázaly mu, kde máme které hračky, vysvětlily mu pravidla třídy a také ho učí znát svá jména.

Třída Motýlci
Do integrovaného bloku Co nám pomáhá jsem pro Motýlky vybrala téma Z pohádky do pohádky.
Posilovali jsme předčtenářské dovednosti povídáním o pohádkových postavách, popisováním pohádkových postav a „ čtením“ knížek. Naučili jsme se písničku O Červené Karkulce a zahráli jsme si pohádku O veliké řepě. Zpaměti se učíme Polámal se mraveneček.
Dalším tématem bylo Co kdo dělá – poznávali jsme povolání podle obrázků, popisovali a přiřazovali jsme pomůcky a pohybem jsme napodobovali činnosti. Naučili jsme se písničku s ukazováním Šili ševci.
Věnujeme se také grafomotorickým dovednostem, tzn. že cvičíme uvolňovací cviky s paží a zápěstím. Používáme stuhy, tabuli, didaktické pomůcky nebo venku kreslíme klacíkem do sněhu a písku.

Motýlci (1)
Motýlci (2)