1. Třída „SLUNÍČKA“
Měsíc červen byl velmi bohatý na činnosti a události. Pozorovali a zkoumali jsme různé druhy hmyzu i větší zvířata. Ty jsme si na obrázcích rozdělovali do skupin: hospodářská, exotická a volně žijící.

S některými zvířaty jsme se přímo setkali na výletě v Kněždubu, kde jsme navštívili Selský dům a zúčastnili se programu „Jak žili naše babičky a dědečkové“. Zaměřili jsme se s dětmi také na dopravu a cestování, vyráběli semafory i dopravní prostředky. V průběhu tohoto měsíce jsme tvořili převážně ve skupinách i dvojicích. Dne 13. 6. 2017 jsme uspořádali vycházku do zámku, který jsme si prohlédli v dobových kostýmech. V polovině měsíce byla zakončena plavecká výuka. Dne 21. 6. 2017 proběhlo slavnostní PASOVÁNÍ NA ŠKOLÁKY a následně fotbalový turnaj, malování na obličej a opékání špekáčků u ohniště na školním hřišti. Velkým zážitkem bylo také divadlo, které nám zahrály děti ze ZŠ.
P. učitelky děkují všem rodičům a rodinným příslušníkům za spolupráci během školního roku 2016/2017 a přejí dětem krásné prožití prázdnin.
2. Třída „Koťátka“
Měsíc červen byl v naší třídě plný událostí. Hned 1. 6. jsme si v rámci MDD udělali s Motýlky společný výlet na místní zámek, kde na každého čekalo překvapení v podobě zmrzliny. Celý měsíc jsme si procvičovali roční období, měsíce v roce, dny v týdnu a barvy, kterým jsme dokonce věnovali celý jeden týden – každý den „měl jinou barvu“ podle které jsme se oblékali, povídali si o ní a vyráběli něco červeného, zeleného, modrého… a učili se i básničky a písničky o barvách. V bílé jsme skládali lodičky a pouštěli je na zahradě po vodě.
Vzhledem k blížícím se prázdninám jsme několik týdnů věnovali i tématu cestování a poznávání – povídali jsme si o dopravě a dopravních prostředcích, prohlíželi si knihy a podle nich tvořili auta, vlaky, letadla, semafory apod. Učili jsme se také básničky a písničky o semaforu, vlaku, autobusu. Přečkat červnová horka bylo nejpříjemnější na zahradě ve stínu stromů, kde jsme odpočívali na dekách pod stromy, krmili a pozorovali rybičky v jezírkách a dočkali jsme se také úrody – hrášku, který jsme si na jaře zasadili. Závěr roku nám zpříjemnili děti z místní školy – zpěváčci ze školního sboru nám zahráli muzikál Broučci a dramatický kroužek nám předvedl krásné a veselé pohádky O Sněhurce a O Popelce. Ve třídě jsme se všichni společně rozloučili, protože téměř všechny děti odchází po prázdninách z Koťátek do Sluníček. Přejeme našim dětem i všem rodičům krásné a klidné léto!!!
3. Třída „Motýlci“
Motýlci spolu strávili poslední měsíc tohoto školního roku ve skromném počtu 6 – 7 dětí denně. Věnovali jsme se tématům spojeným s létem a prázdninami, hodně jsme zpívali a cvičili, naší nejoblíbenější činností venku je hraní na pískovišti a krmení a pozorování rybiček v jezírku.
Vzhledem k horkému počasí jsme vyhledávali také klidné činnosti, nejraději poslech čtené pohádky a následnou diskuzi a dobru a zlu. Měli jsme se spolu celý rok moc hezky, spoustu věcí jsme objevili i se naučili.

MDD Koťátka a Motýlci (14)
MDD Koťátka a Motýlci (15)
MDD Koťátka a Motýlci (16)
MDD Koťátka a Motýlci (19)