1. Třída „Sluníčka“

Začátkem prosince (4. 12. 2016) jsme s dětmi předvedli pásmo na Mikulášské besídce na KD v Miloticích. Také v MŠ nás navštívil a odměnil sv. Mikuláš. Postupně jsme si s dětmi zapalovali 4 adventní svíčky, vyzkoušeli některé vánoční zvyky a hlavně tvořili na vánoční výstavu v ZŠ (adventní kalendář, přáníčka, andílky, vánoční stromečky zdobené knoflíky…).

Také jsme s dětmi dramaticky ztvárnili vánoční příběh Marie, Josefa a Ježíška. Ten k nám přišel i se svou bohatou nadílkou 19. 12. 2016 a děti měly z jeho dárků velkou radost. Tento den proběhlo také společné tvoření s rodiči. Děti si s nimi vyrobily krásný vánoční svícen. Všem rodičům moc děkujeme za spolupráci a podporu v tomto roce a přejeme požehané Vánoce a šťastný nový rok 2017.

2. třída „Koťátka“
Období adventního očekávání nám již předurčuje, čemu se v měsíci prosinci věnujeme nejvíc, tedy přípravám a těšení se na Vánoce. Až do našeho vystoupení na Mikulášské besídce v místním KD jsme se věnovali zejména výrobě kostýmů a nácviku na toto představení, kterého jsme se zúčastnili (vzhledem k častým nemocem dětí) ve velkém počtu. Mikuláš i s anděly nám zato přišel v pondělí do školky osobně poděkovat a přinesl nám nadílku. Pak jsme již začali s výrobou dekorací na vánoční výstavu v ZŠ, přáníček pro naše blízké i s výzdobou naší šatny, třídy a stromečku. Období čekání jsme si krátili zapalováním jednotlivých svíček na adventním věnci, pozorováním větviček – barborek, které jsme si do třídy natrhali a také vycházkami do vesnice, kde jsme obdivovali vánočně ozdobené domy a zahrádky. Svá přání jsme napsali do společného dopisu pro Ježíška, a když jsme zapálili na věnci poslední svíčku, dočkali jsme se bohaté nadílky v podobě nových hraček, her a velké kuchyňky. Naučili jsme se i několik koled, které jsme společně zpívali a s našimi rodiči jsme si na předvánočním posezení vzájemně ochutnali přinesené cukroví a zkusili si vyrobit vánoční dekorace. Přejeme všem našim blízkým a známým Vánoce plné klidu a pohody a v příštím roce hlavně zdraví!

3. třída „Motýlci“
Motýlci v prosinci se hlavně těšili na Mikuláše, Vánoce a Ježíška. Tato témata prolínala všemi našimi aktivitami. Postupně jsme zapalovali svíčky na adventním věnci a otvírali okénka adventního kalendáře. Naučili jsme se koledy, pekli cukroví z plastelíny, pouštěli jsme lodičky ze skořápek, vyrobili jsme vánoční přání pro rodiče i rybičku pro štěstí. Nejkrásnější den byl pondělí 19. 12.
- do rána napadl sníh, ve školce nakládal Ježíšek pod stromeček, postavili jsme prvního sněhuláka a odpoledne se v naší třídě sešli rodiče na vánoční tvoření.

motýlci1
sluníčka11
sluníčka12
sluníčka13