Smaller Default Larger

1. Třída „Sluníčka“
V měsíci září jsme si s dětmi vyprávěli o zážitcích z prázdnin. Děti se seznamovaly s kamarády ve třídě a zároveň se adaptovaly na prostředí MŠ. V průběhu měsíce jsme se zaměřili na tato podtémata: Já a moji kamarádi, já a moje rodina, sklizeň ovoce a zeleniny. Každé podtéma bylo motivováno vhodnými metodami a organizačními formami. Využívali jsme pestré didaktické prostředky i pomůcky. Dále děti nakreslily portréty svých kamarádů, každé dítě vytvořilo domeček s fotkou rodiny a výtvarně zpracovaly ovocný strom a kompot.

Na závěr měsíce si děti vytvořily zeleninový špíz a bramborovými tiskátky ozdobily oblečení pro maminku a tatínka. V tomto měsíci jsme se s 12 nejstaršími dětmi z MŠ, zúčastnili kulturní akce – Zasadili jsme ovocný strom hrušeň, a to v lokalitě u JZD Milotice. Dne 19. 9. 2016 do MŠ přijelo DIVADLO, které se dětem velice líbilo.
2.Třída „Koťátka“
Třída Koťátek zahájila školní rok 2016/2017 s počtem 21 dětí. Adaptace proběhla celkem klidně, jen několik dětí z bývalé třídy Motýlků první dny plakalo. Postupně si všichni zvykli na nové kamarády, nová jména a společně se pustili do všech činností a her. Připomněli jsme si pravidla chování ve třídě i venku, povídali si o úrodě na poli a jejím využití.
3.Třída „Motýlci“
CO DĚLÁME VE ŠKOLCE ?

HRAJEME SI – jak hezky si dokážeme hrát, tak dobře budeme jednou pracovat
CVIČÍME, aby naše tělo bylo krásné a zdravé
ZPÍVÁME pro radost
POZNÁVÁME svět kolem nás, abychom mu dobře rozuměli
POSLOUCHÁME pohádky a
ŘÍKÁME si básničky, neboť v nich je ukryta lidská moudrost
MALUJEME, STŘÍHÁME, LEPÍME a VYRÁBÍME, abychom byli zruční a kreativní
PROCVIČUJEME naše smysly
KOMUNIKUJEME a používáme kouzelná slovíčka – prosím, děkuji, promiň
UČÍME SE mít svůj názor
HODNOTÍME své chování

Koťátka v září_5
Koťátka v září_5
Koťátka v září_1
Koťátka v září_1
Koťátka v září_2
Koťátka v září_2
Koťátka v září_3
Koťátka v září_3
Koťátka v září_4
Koťátka v září_4
Motýlci v září_2
Motýlci v září_2
Motýlci v září_3
Motýlci v září_3
Motýlci v září_4
Motýlci v září_4
Motýlci v září_1
Motýlci v září_1
Sluníčka v září_3
Sluníčka v září_3
Sluníčka v září_2
Sluníčka v září_2
Sluníčka v září_3
Sluníčka v září_3
Sluníčka v září_4
Sluníčka v září_4
Sluníčka v září_5
Sluníčka v září_5
Sluníčka v září_6
Sluníčka v září_6
Sluníčka v září_7
Sluníčka v září_7
Sluníčka v září_8
Sluníčka v září_8
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17