Smaller Default Larger
 
1. Třída – SLUNÍČKA
V tomto měsíci jsme se s dětmi zaměřili na témata: Mezinárodní den dětí, volali jsme sluníčko, poznávali dopravní prostředky, vítali léto a těšili se na letní prázdniny. Den dětí jsme oslavili sportovním dopolednem na zahradě ZŠ a MŠ Milotice. O každém tématu jsme si vyprávěli, naučili se básně a písně, s dětmi jsme hráli spoustu psychomotorických her a plnili pracovní listy.
V tomto měsíci jsme se zaměřili na různé výtvarné techniky, které jsme využili při výtvarných činnostech. Didaktickým prostředkem nám byla i interaktivní tabule, kterou jsme využívali k daným tématům.  Dne 15. 6. 2016 jsme společně s dětmi ze třídy „KOŤÁTEK“ jeli na výlet do DINOPARKU a ZOO ve Vyškově. Všechny děti zažily spoustu dobrodružství. Také jsme s některými dětmi vystupovali na místním zámku, kde jsme vítali nové občánky. V úterý 28. 6. 2016 proběhlo slavnostní pasování předškoláků na školáky a vítání prázdnin 2016. Děti si zaskotačily na skákacím hradu a společně si s rodiči opekli špekáčky u ohniště. Na konci školního roku 2015/2016 jsme se s MŠ a se všemi dětmi radostně rozloučili  
P. učitelky ze třídy „SLUNÍČEK“ děkují všem rodičům za spolupráci během školního roku 2015/2016 a přejí všem dětem krásné prožití letních prázdnin 2016.
DSCN2119
DSCN2129
DSCN2140
DSCN2141
IMG_20160615_112241
IMG_20160623_082850
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6

2. Třída – KOŤÁTKA
V posledním měsíci školního roku byla Koťátka jako obvykle velmi aktivní.
Díky pěknému počasí trávila hodně času na školní zahradě. Tělo jsme trénovali na prolézačkách, ti odvážnější již umí kotoul na hrazdě, hodně jsme si hráli také s míčem.
Když bylo horko, tak jsme s chutí zalévali školní záhonky a pozorovali život v jezírku. Tam jsme také pouštěli lodičky z korkových zátek, které jsme si vyrobili. Voda byla jedním z témat, o kterých jsme si povídali a vlastními pokusy jsme zjistili, jaká voda vlastně je.
Hezky jsme si užili výlet do Dinoparku a ve školce si vyrobili dinosaura.
Ve třídě jsme si hlavně hráli, ale také cvičili, zpívali a hráli rozličné hry, které pomáhají našemu rozvoji. Všichni se již umíme bezpečně oblékat, sami se obsloužíme u jídla i na toaletě. Moc rádi si hrajeme, ale někdy máme potíže se domluvit s kamarádem a podělit se o hračky.
Celý měsíc byl ve znamení blížících se prázdnin, o kterých jsme si povídali a také ve výtvarných aktivitách jsme se zaměřili na toto téma. Vyrobili jsme velké obálky, abychom si v nich domů odnesli naše obrázky.
DSCN2114 DSCN2115 DSCN2116 DSCN2121 DSCN2122
 
3. Třída – MOTÝLCI
Červen jsme začali oslavou Dne dětí v MŠ pojatém jako sportovní dopoledne se sladkou odměnou a diplomem za splnění disciplín. Hned druhý den jela třída Motýlků na výlet do Vracova na vláčkovou dráhu s různými atrakcemi.  Vzhledem k věku dětí jsme zvolili variantu společně s rodiči (kdo mohl), společné zážitky byly odměnou pro děti i rodiče. Pak jsme v MŠ procvičovali stříhání, malování prsty i houbou, nalepování zmrzliny a také výrobu vláčku z krabic. Předposlední týden (dětských radostí) jsme si užívali společnosti kamarádů a zábavy (balónky, tanec, výroba motýlků, hra s kamínky). Společně oslavíme odchod Sluníček do ZŠ při pasování a příchod prázdnin táborákem a skákacím hradem.
DSCN2125
DSCN2126
DSCN2127
DSCN2132
DSCN2139
Previous Next Play Pause
DSCN2125 DSCN2126 DSCN2127 DSCN2132 DSCN2139