Vytisknout

Měsíc duben byl v MŠ velmi pestrý. Předškolní vzdělávání v každé třídě je popsáno  v odstavcích níže.
1. Třída – SLUNÍČKA
V tomto měsíci jsme se s dětmi zaměřili na témata: Farma, řemesla a povolání, chráníme naši zemi, a příprava na Den matek.  Každé téma obsahovalo: Písně, básně, pracovní listy, příběhy, pohádky, úkoly na interaktivní tabuli. Dále děti pracovaly s netradičním materiálem a společně jsme vyráběli přáníčka pro maminky.

Dne 12. 4. a 14. 4. 2016 jsme s dětmi absolvovali exkurze, a to u p. Pražáka a u p. Krista. Děti byly nadšené a odnesly si plno zážitků. V závěru měsíce se děti zúčastnily přednášky „ Preventivní program pro zdraví“.  Tato přednáška byla motivována na pohádku „ Filipova dobrodružství“. Dne 22. 4. 2016 jsme s dětmi oslavili Den Země - Na zahradě MŠ jsme pozorovali krásy přírody a vytrhali jsme travičku na našem políčku, kde máme zasazenou zeleninku.  K blížícímu se svátku matek nacvičujeme pásmo básní a tance, které předvedeme na KD v Miloticích a to dne 8. 5. 2016 v 15:00.
2. Třída – KOŤÁTKA
V činnostech dětí se odráželo jarní počasí. Sluníčko lákalo ke hrám venku, k pozorování jarní přírody. Využívali jsme vlastních zkušeností dětí, vyprávěli jsme si o rostlinách a zvířátkách najaře.  Nedílnou součástí byla i ekologie – jak můžeme přispět k pěknému a čistému prostředí i my malé děti. Moc se nám líbila i vycházka k rybníku. Přírodu jsme si připomněli i ve třídě. Vysadili jsme si hrášek, řeřichu, ředkvičky do obalů a sledujeme jejich růst. Velmi zajímavá byla přednáška“ Preventivní program pro zdraví“.  Dále žáci z 1. stupně ZŠ pro nás připravili muzikál „ Děti z Bullerbynu“. K blížícímu se svátku matek nacvičujeme pásmo básní a taneček pro společné vystoupení. Za nepříznivého počasí předčítáme z knih, hrajeme si a tvoříme drobné dárky.
3. Třída – MOTÝLCI
První dny tohoto měsíce byla opět větší nemocnost dětí, proto se třídy spojovaly. Od 4. 4. 2016 jsme byli znova ve třídě motýlků a povídali si o jaru, jako ho poznáme a co se dělá venku. Při PV jsme pozorovali rostoucí stromy a drobné květy na nich. Potom děti malovaly tvar stromu (pouze větve) a na něj otiskovaly tiskátky růžové květy – meruňka, broskev. Na jaře nejenom, že všechno roste, ale rodí se mláďata zvířat. Abychom se je naučili poznat a pojmenovat, nacvičovali jsme píseň: „Když jsem já sloužil….“ Děti vykreslovaly omalovánky s motivy zvířat a vyrobily si svou knížku se zvířátky – nalepování z časopisů. Že žijí zvířata i ve vodě a u vody jsme si prohlédli v encyklopediích a společně potom namalovali rybník s rákosím, stromy a živočichy. 22. 4. 2016 jsme si připomněli Den Země – musíme se o ni dobře starat, zbytečně nic neničit a udržovat pořádek. V závěru měsíce jsme se podíleli na výrobě čarodějnického koštěte – Nastřihování pásu papíru, lepení točením kolem špejle.

MOTÝLCI (2)
MOTÝLCI (2)
MOTÝLCI 2 (2)
MOTÝLCI 2 (2)
MOTÝLCI 2
MOTÝLCI 2
MOTÝLCI
MOTÝLCI
SLUNÍČKA (2)
SLUNÍČKA (2)
SLUNÍČKA (3)
SLUNÍČKA (3)
SLUNÍČKA (4)
SLUNÍČKA (4)
SLUNÍČKA (5)
SLUNÍČKA (5)
SLUNÍČKA (6)
SLUNÍČKA (6)
SLUNÍČKA (7)
SLUNÍČKA (7)
SLUNÍČKA 4
SLUNÍČKA 4
SLUNÍČKA 5
SLUNÍČKA 5
SLUNÍČKA 10
SLUNÍČKA 10
SLUNÍČKA 11
SLUNÍČKA 11
SLUNÍČKA 12
SLUNÍČKA 12
SLUNÍČKA
SLUNÍČKA
KOŤÁTKA (2)
KOŤÁTKA (2)
KOŤÁTKA (3)
KOŤÁTKA (3)
KOŤÁTKA (4)
KOŤÁTKA (4)
KOŤÁTKA 4
KOŤÁTKA 4
KOŤÁTKA 5
KOŤÁTKA 5
KOŤÁTKA 7
KOŤÁTKA 7
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22