Smaller Default Larger
V měsíci říjnu jsme se zaměřili na přírodu – pozorovali jsme změny počasí i změny v krajině. Vypravili jsme se na procházku k rybníku, kde jsme si nasbírali přírodniny a z těch jsme si potom poskládali panáčka. Na naučné tabuli jsme se podívali na zvířátka, která můžeme u rybníka spatřit a připomenuli jsme si, jak se v přírodě chovat. Moc se nám líbili draví ptáci, které nám přivezla záchranná stanice Seiferos. Ti z nás, kteří byli s rodiči na Drakiádě na školním hřišti si s draky pořádně zalítali. Někdy si chodíme hrát do ekologické zahrádky, tam můžeme pozorovat, co se děje v jezírku – jsou tam pulci, ze kterých vyrostou žabičky.

Naučili jsme se nové písničky – Máme draka na provázku a Ježek Bodlinka, hráli jsme pohybové a smyslové hry a také jsme hodně tvořili – malovali, lepili, vybarvovali a stříhali.
Ručičky a prstíčky trénujeme také na pracovních listech, tam musíme správně držet pastelku.
Několikrát jsme byli ve školní tělocvičně, kde jsme trénovali svaly i plíce.
Snažíme se nazapomínat na kouzelná slovíčka – děkuji, když něco dostaneme a prosím, když něco chceme. Občas se nám to poplete.
Učíme se k sobě hezky chovat a v říjnu jsme slavili dvoje narozeniny – oslavencům jsme zazpívali a kromě tradičního přáníčka jsme pro každého namalovali papírovou korunu se svíčkami jako dárek.
 
Děti a paní učitelky z Koťátek