ZŠ a MŠ Milotice

Školní družina

Na něj se děti nejvíce těší. Na Mikuláše jsme si udělali zábavné odpoledne, kdy si děti vyrobily papírové rohy a potom plnily různé disciplíny.

I když byl pro nás tento měsíc kratší a bylo nás o něco méně, povídali jsme si o svatém Martinovi, který přijíždí na bílém koni. Bavili jsme se také u tvoření čertů, Mikulášů a andělů.

Počasí nám letos opravdu přeje. Stále chodíme ven, na školní hřiště i zahradu. Ke tvoření využíváme podzimní plody a listy, malujeme podzimní témata. Děti si už také zvykly na režim družiny.

Žáci 1. třídy na své první vycházce v rámci školní družiny poznávali všechny dopravní značky, které cestou do obce viděli. Zopakovali si správné přecházení vozovky po přechodu.

Je teplo a počasí nás láká ven. Proto většinu času trávíme na hřišti nebo školní zahradě. Tam máme k dispozici nové herní prvky, které hojně využíváme. Děti hrají fotbal, míčové hry, pohybové hry, vaří na nové dřevěné kuchyňce. Na zahradě pozorují život drobných živočichů a hmyzu.

Ta nás vítá každý den u dveří družiny. Je z papíru a děti si ji samy vyrobily.

Tento měsíc se nesl v duchu Vánoc. Na Mikuláše jsme si zasoutěžili alespoň ve třídě, četli jsme si o narození Ježíška a povídali si o vánočních zvycích. Vyráběli a kreslili jsme andílky, ozdoby, kapry, stromečky a vše co souvisí s Vánoci.