Je těžké skloubit několik faktorů, abychom mohli se všemi dětmi opustit školu. Pátek je totiž jediným dnem, kdy všechny ročníky končí v 11. 40 a žáci nenavštěvují žádné kroužky. V tento den budeme proto plánovat i další větší družinové akce.

Využili jsme tedy krásného pátečního počasí (ani datum „pátek 13.“ nás neodradilo) ke společné vycházce k rybníku. Děti byly poučeny o chování v přírodní rezervaci a chovaly se podle toho. Rybník už byl vypuštěný, ale podařilo se zahlédnout malé rybky ve vodě, volavky bílé a kačenky. Cestou zpátky děti sbíraly spadané listí, které jsme po příchodu založili na vylisování. Využijeme jich k nějaké další činnosti.

Lenka Prčíková
Vycházka k rybníku (2)