V měsíci září se děti 1. třídy seznamovaly s prostředím družiny, s ostatními dětmi a také s

činnostmi, které se během odpoledne v družině střídají.
Děti byly seznámeny s celoroční hrou a bylo jen na nich, jestli se do ní zapojí aktivně.

Někteří už nasbírali spoustu razítek a začali obrázky lepit na cestičku ke všem zvířátkům.

Děti se dozvěděly spoustu zajímavostí o psech a jejich chování. Také jsme si četli příběhy a pohádky s hlavními hrdiny pejsky.
Dále jsme si vyprávěli o houbách. Děti samozřejmě chodí s rodiči do lesa sbírat houby, a tak některé houby poznají. My jsme si o nich povídali, ukazovali na obrázcích a také
jich poznávali. Děti jich kreslily tuší a vybarvovaly vodovými barvami a také voskovými pastely. Nejatraktivnější je pro nich samozřejmě Muchomůrka červená. Houby děti tvořily i z kaštanů.
Stále jsme využívali pěkného počasí pro pobyt na školním hřišti nebo zahradě. Děti hrají nejraději fotbal nebo vybíjenou, skáčou přes švihadlo, staví z písku či jiné hry.
Při nepříznivém počasí jdeme do tělocvičny, kde společně hrajeme různé pohybové hry nebo si děti volí své aktivity.
Pokud zůstáváme v družině, zahrajeme si i tady všichni společně různé hry.