Školní družina

O tom, že děti rády pomáhají svým maminkám při vaření jsme se přesvědčili i ve školní družině.

Je těžké skloubit několik faktorů, abychom mohli se všemi dětmi opustit školu. Pátek je totiž jediným dnem, kdy všechny ročníky končí v 11. 40 a žáci nenavštěvují žádné kroužky. V tento den budeme proto plánovat i další větší družinové akce.

Každý měsíc nás provází jiné zvířátko. Děti dostaly knížky s obydlími domácích
zvířat. Za jednotlivé splněné úkoly dostanou k domečku razítko zvířátka.
Za čtyři razítka dostanou obrázek charakterizující to dané zvíře. Obrázek nalepí na cestičku a zvítězí ten, kdo dosáhne první ke všem zvířátkům.

V měsíci září se děti 1. třídy seznamovaly s prostředím družiny, s ostatními dětmi a také s

činnostmi, které se během odpoledne v družině střídají.
Děti byly seznámeny s celoroční hrou a bylo jen na nich, jestli se do ní zapojí aktivně.

V letošním školním roce je vychovatelkou 1. oddělení Lenka Prčíková, vychovatelkou
2. oddělení Mgr. Soňa Březinová.
1. oddělení navštěvují děti 1. a 2. třídy, 2. oddělení zejména děti 3. ročníku.

Stalo se již tradicí, že se na konci školního roku všechny děti i se svými rodiči symbolicky loučí se školní družinou.