Content-top

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam imperdiet sagittis sapien, sit amet placerat lacus ultricies ultrices.

1. TŘÍDA: SLUNÍČKA
V měsíci listopadu jsme se s dětmi věnovali podzimním tématům. Seznamovali jsme se s různými plody podzimu (kaštany, žaludy, oříšky, dýně, houby…) a vytvářeli z nich různé výrobky.

Hráli jsme didaktické hry, které u dětí vzbuzovaly zájem o téma. Také jsme se zaměřili na výtvarné činnosti a využily různé techniky ke ztvárnění podzimní atmosféry. Dne 27. 11. 2017 do MŠ přijelo divadlo „Sluníčko“, které nám zahrálo pohádky o poslušnosti. Dětem se představení velmi líbilo. S přicházejícím vánočním obdobím jsme s dětmi vyráběli Mikuláše, čerta a anděla. Nedílnou součástí příprav byl také nácvik pásma na Mikulášskou besídku, která se uskuteční 3. 12. 2017 v KD Miloticích. S dětmi na besídku připravujeme představení: „Čertí školka“.

2. TŘÍDA: KOŤÁTKA
Začátkem měsíce se třídy Koťátek a Motýlků z provozních důvodů spojovaly a tomu se přizpůsobil i TVP. Tvořivé činnosti, DH i pracovní listy byly tematicky zaměřeny na „Dušičky“ a později na krojované hody v obci. Podzimní svátky pokračovaly svátkem sv. Martina – připomenutí legendy a výtvarné zpracování námětu, zařazeno bylo také téma „Moje ruce“ – hra na tělo, básně a obkreslování a vystřižení rukou. Společně si děti připomněly roční období, názvy měsíců (přiřazování kartiček se symboly). Na podzim se horší počasí, proto je čas pohádek a vyprávění doma. Děti vypravovaly známé pohádky podle obrázků a také dramatizovaly pohádku „O červené Karkulce“. Začali jsme s nácvikem pásma na Mikulášskou besídku a výrobou postaviček Mikuláše s nadílkou. Na vystoupení jsme si zhotovili doplňky, typické pro postavy čerta a anděla a těšíme se na adventní čas.
3. TŘÍDA: MOTÝLCI
Měsíc listopad jsme věnovali poznávání našeho těla, jeho částí a schopností.
Také jsme si povídali o tradičních hodech a všem, co k nim patří – kroj, jídlo, průvod, tanec i kolotoče. Ve druhé polovině měsíce jsme se začali těšit na Mikuláše a trošku se bát čertů. Naučili jsme se Básničku Čertíka se nebojíme a písničku Mikuláš. Hodně jsme trénovali na Mikulášskou besídku.

Koťátka (1)
Koťátka (2)