Content-top

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam imperdiet sagittis sapien, sit amet placerat lacus ultricies ultrices.

1. TŘÍDA „Sluníčka“
V měsíci lednu jsme se s dětmi zaměřili na témata: Tři králové, poletuje bílý sníh, ptáčci v zimě, zimní sporty a lidský mozek + smysly. Činnosti, které jsme úspěšně zvládli, vycházely ze ŠVP PV.

Např.: Zpívali jsme písně s doprovodem Orffových nástrojů, naučili jsme se básničky a osvojili si nové poznatky a dovednosti, které jsou nedílnou součástí předškolního vzdělávání. S dětmi jsme také výtvarně ztvárnili: Papírové koruny tří králů, zimní krajinu, sněhuláky z papírových tácků, zamrzlý rybníček s bruslaři a ptáčky v zimě a to výtvarnou technikou- tupování. Také jsme dětem nabídli pracovní listy a didakticky zacílené činnosti. V měsíci únoru nás čekají dvě divadelní představení a to: 1. 2. 2017 v prostorách MŠ a 14. 2. 2017 v prostorách KD Hodonín.
2. TŘÍDA „Koťátka “
Po vánočních svátcích byly děti plné zážitků z rodinných návštěv a dárků pod stromečkem, které jsme využili na vyprávění (posilování slovní zásoby a vyjadřování). Protože napadlo hodně sněhu, zaměřili jsme se tento měsíc na hry na sněhu, zimní sporty, pokusy se sněhem a ledem a stavění sněhuláků, nejen venku, ale i výtvarnou formou. V zimě je třeba se dobře oblékat, proto jsme se koncem měsíce zaměřili na zimní oblečení + doplňky.
3. TŘÍDA „Motýlci“
První měsíc v roce nám zima dopřála nadílku sněhu a my jsme si venku užili stavění sněhuláků, koulování a válení ve sněhu. Ve třídě jsme si povídali o tom, co se děje v zimě s přírodou a co v zimě dělají lidé. Zaměřili jsme se na témata – činnosti na sněhu, oblečení a nezapomněli jsme ani na pohádky, ty nás baví nejvíce. Postavili jsme si ledové království a také perníkovou chaloupku, které jsme využili k dramatizaci, pantomimě a mimickým cvičením. Témata jsme zpracovávali také výtvarně. O všem si hodně povídáme a tak poznáváme svět.

Motýlci1
Motýlci2